Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Redmi Note 12 (4/128GB)Pre-owned
Frosted Green| Official| 128GB
৳11699 Tk
The Redmi Note 12 combines a stunning 6.67-inch AMOLED 120Hz display with the Snapdragon 685 chipset. With a triple-camera system, a long-lasting 5000mAh battery, and expandable storage, it delivers excellent value for its mid-range pricing.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 Days Replacement Guaranty, 6 Months Services Warranty
128GB
4GB
Region:Official
specifications
| Display Size | 6.67 inches |
| Display Type | AMOLED, 120Hz |
| Display Resolution | 1080 x 2400 pixels, 395 ppi |
| Dimensions | 165.7 x 76 x 7.9 mm |
| Weight | 183.5 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | MIUI 14, based on Android 13 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 685 (6 nm) |
| Network | GSM, HSPA, LTE |
| Memory | 4GB RAM, 128GB storage (Expandable via microSDXC) |
| Main Camera | Triple: 50 MP (wide, f/1.8), 8 MP (ultrawide, f/2.2), 2 MP (macro, f/2.4); 1080p video recording |
| Selfie Camera | 13 MP (f/2.5), 1080p recording |
| Sensors | Side-mounted fingerprint sensor, Accelerometer, Proximity, Compass |
| Battery Info | 5000 mAh, 33W fast charging |
| Other Features / Info | IP53-rated splash resistance, Infrared port, Stereo speakers |



